MASAŻ

W naszym gabinecie mogą Państwo skorzystać z następujących rodzajów masażu:

Masaż leczniczy

W przypadku masażu leczniczego techniki dobierane są w sposób indywidualny przez terapeutę. Jej dobór uzależniony jest od problemu zdrowotnego z jakim zmaga się Pacjent. W przypadku tego typu masażu oprócz tego, że posiada on wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla innych technik manualnych, to przede wszystkim prowadzi do redukcji dolegliwości bólowych i dyskomfortu. Co więcej  zapobiega on powstawaniu w przyszłości podobnych dolegliwości bólowych.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych technik terapeutycznych. Stosowany jest od wielu lat ze względu na swoją skuteczność. Jego efektem jest przede wszystkim poprawa stanu psychofizycznego Pacjenta poprzez przyspieszenie regeneracji organizmu, regulację napięcia mięśniowego oraz usprawnienie krążenia krwionośnego i limfatycznego.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny opiera się na technikach, których celem jest uzyskanie stanu pełnego rozluźnienia oraz odprężenia Pacjenta. Ten typ masażu wpływa na jego samopoczucie przede wszystkim poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego, przywrócenie prawidłowy rytm serca, a także odpowiednie stymulowanie układ nerwowego.

Masaż bańką chińską - antycelluitowy

Masaż z zastosowaniem bańki chińskiej jest przykładem masażu próżniowego, w którym wykorzystuję się podciśnienie powstające w wyniku zasysania skóry i tkanek przez bańkę. Terapię tę rekomenduję się w przypadku cellulitu, obrzęków oraz blizn. Ma on działanie rozluźniające. Dodatkowo uelastycznia skórę, pobudza krążenie krwi, usuwa toksyny z organizmu, oraz ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

Masaż gorącymi kamieniami

Podczas masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się naturalną zdolność do przewodnictwa wyższych temperatur kamieni bazaltowych. Ma to dobroczynny wpływ na cały organizm, dlatego też stosuje się go w przypadku różnych chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadciśnienie tętnicze. Oprócz działania przeciwbólowego ten typ masażu ma wpływ na wzrost elastyczności i odżywienia skóry, rozluźnienie mięśni, poprawę metabolizmu oraz krążenia krwi.

Masaż świecą

Podczas tego typu masażu wykorzystuje się podgrzane do optymalnej temperatury świece sporządzone z naturalnych olejów roślinnych. Łączy on w sobie odpowiednie techniki terapii manualnej z odżywczym działaniem substancji nanoszonych na skórę. Istotną rolę odgrywa w nim również działanie aromaterapeutyczne zastosowanych olejków.

Każda z opisanych wyżej usług może trwać zarówno 60 jak i 90 minut. 

Ponadto masaż może dotyczyć całego ciała, jak i obejmować jego poszczególne partie –  w zależności od Państwa potrzeb.

 

_MG_0058
_MG_0110

Umów termin wizyty!

Zapraszamy do gabinetu przy ul. Asnyka 6C w Wieliczce!

Zespół FizjoOxy

Poznaj nas bliżej!

Kontakt

Zadzwoń do nas! Sprawdź na mapce, jak nas znaleźć!