Zespół FizjoOxy

Roksana Wójcik

Nazywam się Roksana Wójcik, ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jestem trakcie studiów doktoranckich na wyżej wymienionej uczelni.
Zajmuję się głównie fizjoterapią, terapią manualną oraz szeroko pojętą rehabilitacją sportową.
Z myślą o Pacjentach nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne, m.in. uczestniczyłam w takich szkoleniach jak :
• Kurs stabilizacji szyjnego odcinka kręgosłupa, Openmedis, 2019 r.
• Kurs stabilizacji stawów obwodowych, Openmedis, 2019 r.
• Kurs stabilizacji centralnej, Openmedis, 2019 r.
• Kurs terapii manualnej wg. IFOMPT, 2018 r.
• Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego, Rehalab Academy, 2018 r.
• Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego, Rehalab Academy, 2018 r.
• Kurs Ackermanna, Fizjoterapia KTO, 2017 r.

Sebastian Stach

Swoją przygodę z fizjoterapią zaczął na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Z pasji do ludzkiego ciała i chęci niesienia pomocy pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych.

W swojej pracy stawia na dokładne odnalezienie przyczyny Twoich problemów i jej usunięcie. Pomaga mu w tym wiedza zdobyta na licznych szkoleniach i warsztatach, w których regularnie uczestniczy.

Przez ostatnie 1,5 roku pracował z reprezentacją Polski zapaśników w stylu klasycznym, z którymi spędził dziesiątki dni na zgrupowaniach, dbając o ich zdrowie. Uczestniczył również w imprezach mistrzowskich takich jak Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy, gdzie miał przyjemność przyczynić się do zdobycia przez naszych zawodników kilku medali.

Dolegliwości, z którymi możecie się Państwo do niego zgłosić to:
• Bóle kręgosłupa
• Bóle stawów obwodowych
• Drętwienia i mrowienia kończyn
• Skręcenia stawów
• Ból mięśni i głowy
• Blizny
• Dolegliwości narządów wewnętrznych

Specjalizuje się także w Treningu Medycznym.

Ukończył kurs Medycznego Trenera Personalnego w Akademii Move Therapy. Szkolenie zdecydowanie podnosi jego warsztat terapeutyczny i umożliwia skuteczniejszą pracę z pacjentami bólowymi oraz tymi, którzy powracają do aktywności po urazie. Na kursie nauczył się jak zoptymalizować proces rehabilitacji poprzez dobrze dobrane strategie ruchowe i odbudowę tolerancji organizmu na obciążenie mechaniczne.

Prowadzący z MoveTherapy powiedzieli bardzo ważne zdanie „Lecz człowieka nie diagnozę, wówczas na pewno osiągniesz sukces”. Sebastian podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami, gdyż często diagnoza skupia się wyłącznie na miejscu dolegliwości, a poprzez ocenę postawy ciała, wzorca chodu lub zachowanie poszczególnych części ciała w ruchu, możemy zobaczyć, że przyczyna dolegliwości może powstać w zupełnie innym miejscu. Mając dokładne miejsce przyczyny dolegliwości bólowych, możemy wprowadzić odpowiednią strategię ruchu, która wzmocni słabe ogniwa w ciele i przyczyni się do rozwiązania problemu z którym zgłasza się pacjent.

 

Gabriela Patla

Absolwentka kierunku Fizjoterapia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pasjonatka uroginekologii i bezpiecznego ruchu. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu specjalistycznych metod terapeutycznych. Obecnie jestem w trakcie rocznego szkolenia na certyfikowanego Terapeutę Uroginekologicznego. 

W czym mogę Ci pomóc? Jeśli masz problem z bólem układu ruchu, zmagasz się z krępującymi dolegliwościami uroginekologicznymi, jesteś w ciąży bądź w okresie połogu, miewasz problemy z obszarze stawów skroniowo-żuchwowych, nie wiesz jak bezpiecznie wdrożyć katywność fizyczną lub po prostu chcesz zrobic coś dla siebie – umów się na wizytę! Poprzez dobór odpowiednich technik pomogę Ci w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia!

Karol Domiński

Fizjoterapią zainteresowałem się samemu będąc pacjentem, kiedy mogłem na własnej skórze doświadczyć rezultatów terapii. Dzisiaj będąc fizjoterapeutą wykorzystuję głównie metodę Manipulacji Powięzi, dzięki której analizuję historię medyczną pacjenta od jego najmłodszych lat. Szczegółowy wywiad pozwala mi w pełni zrozumieć szereg kompensacji, które doprowadziły do aktualnych dolegliwości układu mięśniowo- szkieletowego, jak również trzewnego.

Jeżeli borykasz się ze starymi, przewlekłymi problemami lub pojawiła się nowa dysfunkcja, która nie pozwala Ci na co dzień funkcjonować z uśmiechem na twarzy – Karol serdecznie zaprasza.

 

Umów termin wizyty!

Zapraszamy do gabinetu przy ul. Asnyka 6C w Wieliczce!

Zespół FizjoOxy

Poznaj nas bliżej!

Kontakt

Zadzwoń do nas! Sprawdź na mapce, jak nas znaleźć!