Zespół FizjoOxy

dr n. med. i n. o zdr. Roksana Wójcik

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia magisterskie na kierunku fizjoterapia ukończyła z wyróżnieniem w 2015 r. W celu rozszerzenia warsztatu badawczego kontynuowała edukację podczas studiów doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu macierzystej uczelni, uzyskując w 2023 r. stopień naukowy doktora. 

Specjalizuje się głównie w leczeniu schorzeń związanych z ortopedią oraz traumatologią narządu ruchu. W swojej pracy w szczególności stara się odnaleźć przyczynę dolegliwości bólowych,  przygotowuje, weryfikuje, modyfikuje i realizuje program fizjoterapii dla Pacjentów z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu stosownie do zmieniającego się ich stanu klinicznego i funkcjonalnego. Uwzględnia w tym założone cele kompleksowego leczenia i kompleksowej rehabilitacji medycznej. Stara się pomóc Pacjentom tak w stanie ostrym jak i przewlekłym, zmagających się z bólem kręgosłupa, stawów barkowych, biodrowych czy kolanowych. W szczególności zwraca uwagę na to, że podstawą powrotu do zdrowia jest czas, cierpliwość oraz zaangażowanie ze strony Pacjentów w proces fizjoterapii. 

Z myślą o Pacjentach nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności praktyczne, uczestnicząc w kursach i szkoleniach zawodowych, m.in.:

• Dysfunkcje kompleksu CCAT (głowa, szyja, stawy skroniowo – żuchwowe) – diagnostyka i terapia, dr Michał Chwastowski, Med. Coach, 2022 r.
• Ved Concept – ViscoElastic Deformation Techniques, Moduł i-II, dr Michał Chwastowski, Med Coach, 2022 r.
• Kompleksowa diagnostyka i terapia uroginekologiczna, Med. Coach, 2022 r.
• Rozejście mięśni prostych brzucha, Movuto, 2022 r.
• Kurs Terapii Manualnej IFOMPT, Moduł I-X, Stanisław Legocki, OpenMedis 2021 r. – uzyskanie tytułu Terapeuty Manualnego wg Szkoły Niemieckiej
• Kurs stabilizacji szyjnego odcinka kręgosłupa, Stanisław Legocki, Openmedis, 2019 r.
• Kurs stabilizacji stawów obwodowych, Stanisław Legocki, Openmedis, 2019 r.
• Kurs stabilizacji centralnej, Openmedis, Stanisław Legocki, 2019 r.
• Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego, dr Bartosz Rutowicz, Rehalab Academy, 2018 r.
• Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego, dr Bartosz Rutowicz, Rehalab Academy, 2018 r.
• Kurs Ackermanna, Fizjoterapia KTO, 2017 r.

Współautorka publikacji naukowych:

• Wójcik R., Trybulec B.,: Occurrence and intensity of spinal pain in motorcyclists depending on motorcycle type. Central European Journal of Sport Sciences and Medicine, 20 (4); 2017:  81–91 | DOI: 10.18276/cej.2017.4-09. 
• Bukojemski K., Trybulec B., Wójcik R., Jagielski P.,: Wpływ rehabilitacji na powrót do sprawności osób po wypadkach motocyklowych. Sztuka leczenia; 2, 2019: 21-29.
• Tomaszewska-Kumela P., Wójcik R.,: Zakres wyprostu w stawie ramiennym, fizjoterapia funkcjonalna, Niepełnosprawność i Rehabilitacja, 2019, nr 3, str. 43-9.
• Matysiak A., Trybulec B., Wójcik R.,: Występowanie dolegliwości ze strony narządu ruchu u policjantów pełniących służbę na motocyklach. Medycyna Pracy: 71 (2); 2020: 177-186.

 

Prywatnie miłośniczka rekreacyjnego biegania, spacerowania po górach, podróży,  motoryzacji oraz zwierząt. 

 

Sebastian Stach

Swoją przygodę z fizjoterapią zaczął na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Z pasji do ludzkiego ciała i chęci niesienia pomocy pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych.

W swojej pracy stawia na dokładne odnalezienie przyczyny Twoich problemów i jej usunięcie. Pomaga mu w tym wiedza zdobyta na licznych szkoleniach i warsztatach, w których regularnie uczestniczy.

Przez ostatnie 1,5 roku pracował z reprezentacją Polski zapaśników w stylu klasycznym, z którymi spędził dziesiątki dni na zgrupowaniach, dbając o ich zdrowie. Uczestniczył również w imprezach mistrzowskich takich jak Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy, gdzie miał przyjemność przyczynić się do zdobycia przez naszych zawodników kilku medali.

Dolegliwości, z którymi możecie się Państwo do niego zgłosić to:
• Bóle kręgosłupa
• Bóle stawów obwodowych
• Drętwienia i mrowienia kończyn
• Skręcenia stawów
• Ból mięśni i głowy
• Blizny
• Dolegliwości narządów wewnętrznych

Specjalizuje się także w Treningu Medycznym.

Ukończył kurs Medycznego Trenera Personalnego w Akademii Move Therapy. Szkolenie zdecydowanie podnosi jego warsztat terapeutyczny i umożliwia skuteczniejszą pracę z pacjentami bólowymi oraz tymi, którzy powracają do aktywności po urazie. Na kursie nauczył się jak zoptymalizować proces rehabilitacji poprzez dobrze dobrane strategie ruchowe i odbudowę tolerancji organizmu na obciążenie mechaniczne.

Prowadzący z MoveTherapy powiedzieli bardzo ważne zdanie „Lecz człowieka nie diagnozę, wówczas na pewno osiągniesz sukces”. Sebastian podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami, gdyż często diagnoza skupia się wyłącznie na miejscu dolegliwości, a poprzez ocenę postawy ciała, wzorca chodu lub zachowanie poszczególnych części ciała w ruchu, możemy zobaczyć, że przyczyna dolegliwości może powstać w zupełnie innym miejscu. Mając dokładne miejsce przyczyny dolegliwości bólowych, możemy wprowadzić odpowiednią strategię ruchu, która wzmocni słabe ogniwa w ciele i przyczyni się do rozwiązania problemu z którym zgłasza się pacjent.

 

Gabriela Patla

Absolwentka kierunku Fizjoterapia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pasjonatka uroginekologii i bezpiecznego ruchu. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu specjalistycznych metod terapeutycznych. Obecnie jestem w trakcie rocznego szkolenia na certyfikowanego Terapeutę Uroginekologicznego. 

W czym mogę Ci pomóc? Jeśli masz problem z bólem układu ruchu, zmagasz się z krępującymi dolegliwościami uroginekologicznymi, jesteś w ciąży bądź w okresie połogu, miewasz problemy z obszarze stawów skroniowo-żuchwowych, nie wiesz jak bezpiecznie wdrożyć katywność fizyczną lub po prostu chcesz zrobic coś dla siebie – umów się na wizytę! Poprzez dobór odpowiednich technik pomogę Ci w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia!

Karol Domiński

Fizjoterapią zainteresowałem się samemu będąc pacjentem, kiedy mogłem na własnej skórze doświadczyć rezultatów terapii. Dzisiaj będąc fizjoterapeutą wykorzystuję głównie metodę Manipulacji Powięzi, dzięki której analizuję historię medyczną pacjenta od jego najmłodszych lat. Szczegółowy wywiad pozwala mi w pełni zrozumieć szereg kompensacji, które doprowadziły do aktualnych dolegliwości układu mięśniowo- szkieletowego, jak również trzewnego.

Jeżeli borykasz się ze starymi, przewlekłymi problemami lub pojawiła się nowa dysfunkcja, która nie pozwala Ci na co dzień funkcjonować z uśmiechem na twarzy – Karol serdecznie zaprasza.

 

Weronika Bryndal

Weronika jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz uczestniczką studiów podyplomowych z zakresu Psychosomatyki i Somatopsychologi w SWPS.

Od 2021 – 2024 pełniła funkcję głównej fizjoterapeutki w zespołach siatkarskich takich jak Solna Wieliczka, Kadrze Narodowej U21 oraz AT Tarnów Ekstraklasa 

Wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami pomaga jej w szybszym usprawnianiu Pacjentów, wspieraniu ich w powrocie do zdrowia oraz w powrocie do uprawiania zawodowego czy amatorskiego sportu.

Uczestniczyła m. in. w takich szkoleniach jak:

– Podstawy Treningu Medycznego

– Suche Igłowanie – akupunktura medyczna

– Mobility work – mobilność w sporcie

– Neurodiagnostyka i terapia

– Trener siatkówki PZPS

– Terapia narzędziowa tkanek miękkich

– Masaż tkanek głębokich

– Taping Rehabilitacyjny

 

Specjalizuje się w fizjoterapii sportowej, ortopedycznej oraz treningu medycznym.

Prywatnie związana jest z promowaniem zdrowego trybu życia oraz treningiem funkcjonalnym, sama czynnie trenowała siatkówkę do 2020 r.

Weronikę mogą Państwo spotkać w Fizjooxy we wtorki i środy.

 

Umów termin wizyty!

Zapraszamy do gabinetu przy ul. Asnyka 6C w Wieliczce!

Zespół FizjoOxy

Poznaj nas bliżej!

Kontakt

Zadzwoń do nas! Sprawdź na mapce, jak nas znaleźć!